Ilyet mi is tudunk - The Space kipakolás | Cséffai Györgyi, Ërell (Romain le Liboux), Fürjesi Csaba, Hajnal Gabriella, Horváth Lóczi Judit, Kiss Botond András, Kiss Márta, Koleszár Kata, Liz Miller Kovacs, Molnár Judit Lilla, Poroszlai Eszter, Sallay Dániel, Szenteleki Gábor, Vilim Kati, Vidákovits Sámuel
kurátor | Bérczi Linda
megnyitó | 2025. december 3. 16:00
web | https://www.facebook.com/event...
a kiállítás bezárása | 2026. január 9.
cím | Hattyú utca 16. fszt 4. (53-as csengő), Budapest, Hungary, 1015
A The Space évzáró kiállítása ezúttal a raktár mélyéről indul: polcokról, csomagolópapírok alól, korábbi vásárok és kiállítások emlékeiből áll össze. A „kipakolás” most szó szerint és átvitt értelemben is megtörténik – megmutatjuk, mi marad, ha minden sallangot levetkőzünk, és csak a művek beszélnek.
A The Space tizennégy művésze – köztük festők, grafikusok, szobrászok és fotósok – ezúttal egymás mellett, kötött koncepció nélkül jelennek meg. A raktár logikája helyett most a spontaneitás rendez: olyan munkák kerülnek a falra és a térbe, amelyek ritkán láthatók együtt, de mégis kirajzolják a galéria karakterét, történetét és kapcsolódási pontjait.
Lesznek falra tehető és térbe állítható munkák: gömbök és kakasok Cséffai Györgyitől, a street art világából Erelltől, grafikák Fürjesi Csabától, szitanyomatok Hajnal Gabriellától, fém objektek Horváth Lóczi Judittól, virágok Koleszár Katától, hímzések figurákkal Kiss Mártitól, sárgaréz objektek Kiss Botondtól, táj-fotók Liz Miller Kovácstól, rétegek Molnár Judit Lillától, kúpok és gömbök Poroszlai Esztertől, kerámiák Sallay Dánieltől, testek Szenteleki Gábortól és absztraktok Vilim Katitól. A kiállításhoz csatlakozik Vidákovits Sámuel is, akinek részvétele új nézőpontot hoz a „belső” anyag mellé – egy külső szem, amely ugyanabból a kortárs valóságból néz vissza, de más szögből.
Az Ilyet mi is tudunk tehát nemcsak egy raktárürítés, hanem helyzetjelentés: mit gyűjtöttünk össze az elmúlt években, milyen nyelvet beszélünk ma, és mit gondolunk arról, mi „tudás” a művészetben.
A kiállítás megtekinthető:
2025. december 4. - 2026. január 9.
szerda 13-19 óra,
csütörtök-péntek 13-18 óra között.
(December 20. - január 6. között zárva)
Ne elégedjen meg az artKomm levelek olvasásával! Az ikOn weboldalán sokkal több információt talál az eseményekről.