Belülről mindenki rózsaszín | Csekő Andrea, Kun Fruzsina
megnyitó | 2024. október 9. 18:00
web | https://www.thespace.hu/hu/kia...
a kiállítás bezárása | 2024. november 15.
cím | The Space
A Belülről mindenki rózsaszín című kiállítás két feltörekvő kortárs magyar művészt, Csekő Andreát és Kun Fruzsinát hozza közös térbe.
Csekő Andrea 1996-ban született Szekszárdon. A Magyar Képzőművészeti Egyetemen diplomázott festő szakon 2021-ben. A képzőművészetre egyfajta kommunikációként gondol, képein egyaránt játszik a síkkal és a térrel, ám mostanában nagyobb hangsúlyt fektett a színekkel való kísérletezésre. Az foglalkoztatja, hogy a látást miként lehet irányítani a képsíkon belül.
Kun Fruzsina 1976-ban született Pécsett. A Magyar Képzőművészeti Egyetemen végzett 2000-ben, és azóta aktív kiállító művész. Pályafutása során számos csoportos és egyéni kiállításon vett részt, többek között Budapesten és Pécsett. Művészetében a vizuális korlátok és a tisztán látás problémái központi szerepet kapnak, sokszor színes, sejtelmes technikákat alkalmazva.
Csekő Andrea absztrakt, geometrikus formái a természet és a strukturális elemek határmezsgyéjén mozognak. Műveiben a négyszögek ismétlődése, rendezett és szabadon formálódó alakzatai érzéki mozgást idéznek. Kompozíciói az érzetek és struktúrák közt ingadoznak, a természet ihlette finom egyensúlyt jelenítik meg, ahogy a káosz és a rend találkozik.
Ezzel párhuzamosan Kun Fruzsina érzéki, intenzív színvilágú alkotásai mély pszichológiai rétegekbe kalauzolnak. Festményei a test belső világát idézik meg, rózsaszínek és vörösek kavalkádjával. A nézőt egyszerre vonzzák és taszítják a művek rétegzett, tapinthatónak tűnő felületei. Kun Fruzsina munkái egyfajta ambivalens feszültséget teremtenek, amely a kíváncsiságot és a rejtett érzelmeket ébresztik fel.
A két művész párbeszédet folytat a kiállítótérben: Csekő struktúrái és Kun organikus kompozíciói harmonikus, mégis izgalmas kontrasztot alkotnak. A kiállítás központi gondolata az ember belső világának feltárása, amely mindkét művész munkáiban más-más módon jelenik meg, mégis közös érzékelési és érzelmi tapasztalatot nyújt a látogatónak.
Ez a tárlat egy utazásra hív, ahol a belső világok geometrikus és organikus ábrázolása egyesül, megteremtve az érzelmek és az érzékelés egyedi művészeti élményét.
Az ikOn artKomm levelek nem mindenben helyettesítik a postai meghívókat, de az ikOn használatával intézményenként átlagosan 4 havonta sprólható meg annyi papír, amennyi egy fa életét jelent(het)i.