A lézerkard ereje – Innováció a szobrászatban | Ecsedi Zsolt, Hoff Bence, Jancsovics Orsolya, Juhász Éva, Kecső Kristóf, Kiss Károly, Kovács Zoltán, Márffy Sebestyén, Menasági Péter, Nagy Dániel, Nagy János, Soltész Petra, Tamás Boldizsár, Tóth Anna Boglárka
megnyitó | 2025. március 18. 18:00
a kiállítást megnyitja | dr. habil. Menasági Péter DLA, Munkácsy-díjas szobrászművész, egyetemi docens, MKE
web | https://www.mke.hu/aktualis/in...
a kiállítás bezárása | 2025. március 28.
cím | Parthenon-fríz Terem, Epreskert, Magyar Képzőművészeti Egyetem (1063 Budapest, Kmety György u. 26–28.)
A kiállítást megnyitja: dr. habil. Menasági Péter DLA, Munkácsy-díjas szobrászművész, egyetemi docens, MKE
A kiállításmegnyitón közreműködik: DrinkNoWhine (Bornemisza Lőrinc)
2025. március 18-28. között kerül sor az Intertechnika Kft. közreműködésével készült hallgatói munkákat bemutató kiállításra, ami az epreskerti Parthenón-fríz teremben, a Kálváriában és magában a kertben kerül megrendezésre.
A cégvezetők – Alasztics Béla és fia, Péter – képzőművészet iránti elkötelezettsége és lelkes támogató munkája nagyban hozzájárult ahhoz, hogy ezek a színvonalas alkotások létrejöjjenek.
A reprezentatív kiállításon azok a hallgatói munkák lesznek láthatóak, amelyek részben vagy egészben a lézervágó cég szponzorálásával valósultak meg: a tőlük kapott anyagokat felhasználva, a technológiai kivitelezésüket igénybe véve, a velük folytatott kooperációjuk eredményeképpen, illetve bármilyen formájú segítségük révén.
A plasztikák meghatározó elemei a cég profiljába illeszkedő acélanyagok, valamint a lézervágás, hajlítás és a fémmegmunkáláshoz kapcsolódó felületkezelések. A művek nagy része a hallgatók által alkalmazott hegesztési eljárással készült, így az acélszobrászat technológiai sajátosságai dominálnak. Ugyanakkor a megvalósított alkotások nem korlátozódnak kizárólag erre a területre: két helyspecifikus installáció esetében például az acélelemek szerves részévé váltak a műveknek, vagy az alkotó sablonként használta a fém kalodákat a munkafolyamat során.
A szobrászképzéshez kapcsolódó program részeként 2018 óta szerveznek üzemlátogatásokat Menasági Péter, a Szobrász Tanszék oktatója, valamint a vendéglátó cég lelkes fogadói. Ezek alkalmával az érdeklődő hallgatók testközelből ismerhetik meg az ipari megmunkálás egyik modern technológiáját, megfigyelhetik a különböző eljárásokat és a korszerű gépek működését. Az innovatív technológia lehetőségeinek megismerésével, a látottak és hallottak birtokában szabadon tervezhetik meg saját munkáikat, vagy az itt szerzett tapasztalatokat beépíthetik saját alkotói gondolkodásukba.
A több éve zajló partneri együttműködés keretében markáns művek születtek, amelyeket a kiállítás átfogó módon mutat be. A jelenlegi hallgatókon túl az elmúlt években diplomázott szobrászok is szerepelnek – akár már az egyetem elvégzése óta, vagy éppen aktuálisan erre a kiállításra készült – munkáikkal, ami azt bizonyítja, hogy ezzel a meghatározó élménnyel, találkozással egy hosszútávú kapcsolat is kialakulhat, ami tovább segíti alkotói tevékenységüket.
Támogatók: Intertechnika Kft.; NKA
Ne elégedjen meg az artKomm levelek olvasásával!
Az ikOn weboldalán kilistázhatja a mai/holnapi/holnaputáni eseményeket!