Kiállítás
Levelet kaptam, lájf – We only use electronic communication
2025.06.21 - 09.21
Juhász Nóra
A kiállításról
KURÁTOR
Török Krisztián Gábor
MEGNYITÓ
2025. június 21. 17:00
ZÁRÁS
2025. szeptember 21.
A KIÁLLÍTÁST MEGNYITJA
Juhász Nóra képzőművész,
a MODEM-díj 2024 nyertese,
Török Krisztián Gábor a kiállítás kurátora
CÍM
MODEM, Project Space
 

Szeretettel várunk mindenkit a Levelet kaptam, lájf – We only use electronic communication című kiállításunk megnyitójára június 21-én 17 órától a MODEM-be! A kiállításmegnyitó a Múzeumok Éjszakája programjának része, ezért a látogatóknak belépőjegy váltása szükséges!

A megnyitó programja:
A tárlatot megnyitja és bemutatja: Juhász Nóra képzőművész, a MODEM-díj 2024 nyertese és Török Krisztián Gábor, a kiállítás kurátora.

A kiállításról:

Juhász Nóra új projektje egy fiktív postamúzeum nevében folytatott levelezésen keresztül vizsgálja a kommunikáció hitelességét, a múzeumok identitását és a levélkultúra eltűnő világát. Az ebből kiinduló, sokrétű installáció egyszerre ironikus és érzelmes kutatásként reflektál a posta történeti jelentőségére, valamint a digitális korszak személytelenségére. A projekt eredetileg rendhagyó performanszként indult, amely a mail-art hagyományaira és a „catfishing” – vagyis megtévesztő online identitás – gyakorlatára épült. A művész fiktív intézményi szerep mögé bújva lépett kapcsolatba múzeumokkal, hogy feltérképezze a hiteles kommunikáció határait és a bizalom törékenységét a digitális korban.

A „Levelet kaptam, lájf – We only use electronic communication” cím frappánsan összefoglalja a projekt alapgondolatát: a félreértés, a megtévesztés és az újrakódolás esztétikáját. A cím első fele az OPUS együttes 1984-es slágerének magyar félrehallásából született – egy ironikus, nosztalgikus mém, amely a levélkultúra eltűnésére játszik rá. A második fele ezzel szemben egy hivatalos, gépies válasz, amelyet egy postamúzeum küldött vissza a művész kérdőívére. A két idézet ellentéte érzékletesen világít rá arra a törésvonalra, amely a személyes, bizalmi kapcsolatok és a digitális, intézményi kommunikáció között húzódik – és amelyet a kiállítás érzékenyen tematizál.

A projekt eredetileg rendhagyó, a „catfishing” – vagyis megtévesztő online identitás – módszerére épülő performanszként indult. A művész fiktív intézményi szerep mögé bújva lépett kapcsolatba postamúzeumokkal, hogy feltérképezze a hiteles kommunikáció határait, és kritikusan megvilágítsa a digitális korban formálódó bizalmi helyzeteket.

Kurátor: Török Krisztián Gábor 

ESEMÉNY GALÉRIA
Intézmény
Modem Modern és Kortárs Művészeti Központ
GALÉRIAVEZETŐ
Vizi Katalin
ÜZEMELTETŐ
MODEM
CÍM
4026 Debrecen, Hunyadi János utca 1-3.
MEGKÖZELÍTHETŐ
Gyalogosan legkönnyebben a Nagytemplom felől érhető el, a Kossuth tértől 5 percre, a Déri Múzeum mögött áll az épület. Személyautóval a Bethlen utca és a Füvészkert utca felől is megközelíthető (az épület alatt mélygarázs található).
TELEFON
+3652525010
EMAIL
info@modemart.hu
NYITVATARTÁS
A kiállítások hétfő kivételével minden nap 10-től 18 óráig látogathatók.
Több esemény érdekli?