esemény
Dr. Hoffmann Miklós matematikus tárlatvezetése a Victor Vasarely állandó kiállításban | Victor Vasarely | Vasarely Múzeum Budapest

megnyitó | 2024. november 14. 17:00

web | https://vasarely.hu/dr-hoffman...

cím | 1033 Budapest, Szentlélek tér 6.

Térkép

Dr. Hoffmann Miklós matematikus tárlatvezetése a Victor Vasarely állandó kiállításban

2024. november 14-én, csütörtökön 17 órától.


„Vasarely egy matematikus szemével, avagy egy tárlatvezetés, ahol azt járjuk körbe, hogy milyen matematikai, geometriai elvek és szabályszerűségek inspirálták Vasarelyt az egyes alkotói korszakaiban. Természetesen nem kell a matematikához értenünk ahhoz, hogy élvezzük Vasarely alkotásait, de plusz rétegek tárulhatnak föl, ha ilyen szemmel is végigjárjuk a kiállítást. Milyen alakzatokkal lehet lefedni, »parkettázni« a síkot? Mi a kapcsolat Bolyai János hiperbolikus geometriája és a »vászonból kidomborodó« félgömbök között? Hogyan lehet lerajzolni a lehetetlent? Mi a közös Vasarely képeiben és a számítógépes játékokban? Le lehet-e rajzolni az összes transzformációt? Ezekről és ehhez hasonló kérdésekről beszélgetünk a tárlatvezetésen, amihez előzetesen semmilyen előzetes matematikai tudásra nem lesz szükség, cserébe extra inspirációt kaphatunk ahhoz, hogy új szemmel nézzünk rá ezekre az alkotásokra.”

 

A részvétel érvényes múzeumi belépővel ingyenes.

Jótanács

Ha egy névre vagy címre kattint az artRoll oldalakon, akkor az ikOn kilistázza, hogy az adott személy vagy esemény hol fordul elő az ikOn oldalain.